Silly Season 2016

4A

 

FC KOMARKEN

 

IN: Shvan Kamal (IK Kongahälla), Andrés Colombo (tillhört FCK men spelat/studerat i USA), Dilan Hassan (Ytterby IS), Armin Duracak (Nödinge SK), Ali Jalal (IK Kongahälla), Rebar Shakir (IK Kongahälla), Amar Zubcevic (senast i IFK Oskarshamn)

 

FK KOZARA

 

IN: Toni Ceesay (spelande assisterande tränare, Marieholm BoIK), Emre Vatansever (Öjersjö IF), Dejan Gorcanac (Assyriska BK), Ali Sanduvac (Assyriska BK), Braulio Rodriguez (Santos CruzAzul IF)

UT: Goran Mihajlovic (Kortedala IF), Mathias Pringle (BK Skottfint), Olof Möller (GAIK), Alejandro Castro (lägger av), Haris Dautovic (SKIF Semberija, lämnade sommaren 2015), Martin Gonzales (Hisingsbacka FC, lämnade sommaren 2015), Tahir Dautovic (slutar)

 

FLODA BOIF

 

IN: Jonas Torefalk (tränare), Matthias Bergenheim (Lekstorps IF)

UT: Valon Hetemi (Bergsjö IF), Rikard Kapella-Karlsson (tränare)

 

GULDHEDENS IK

 

IN: Simon Möller (IFK Mariestad), Emir Husic (FC Corner), Adam Gharbi (Ljungskile U19), Albin Knutsson (Sandsbro AIK), Tim Agerblom (IF Warta), Hampus Wahlberg (Enköpings SK), Johan Levin (senast i Ytterby IS)

UT: Elon Keymer (IFK Skövde, spelade på dubbla kontrakt 2015 GIK och IFK Mariestad), Adam Prinselaar (FC Härlanda), Gmal Tchaefa (Dalen/Krokslätts FF)

 

GÅRDA BK

 

IN: Mattias Johansson (IK Kongahälla), Sven Elverfors (Dalen/Krokslätts FF), Lukas Wallberg (Lunden Överås BK), John Alvaro Rodriguéz (Skärgårdens FC), Hannes Forsberg Malm, Niklas Persson (Qviding FIF), Tomas Bratt (assisterande tränare), Max Carlsson (Lunden Överås BK), Jonathan Bäckdal (Qviding FIF), Elias Anani (Örgryte IS), Richard Björnander (Jonsereds IF), Anton Regnander-Bergh (Jonsereds IF), Axel Gunnarsson (Qviding FIF)

 

UT: Sebastian Bengtsson (Kortedala IF), Isak Lindh, Petter Hagman, Sean Mian

 

HISINGSBACKA FC

 

IN: Peter Johansson (Eriksbergs IF), Martin Gonzales (FK Kozara, kom sommaren 2015), Stefan Sujavac (FK Kozara), Adam Ben Sassi (GAIS), Babu Dumbuya (Kortedala IF)

UT: Isaac Ike Darko (SKIF Semberija), Benjamin Yacoub (SKIF Semberija), Yafet Lemessa (Assyriska BK), Nicklas Wik (Backatorp IF)

 

IK KONGHÄLLA

 

IN: Oscar Marek (tränare, BK Häckens Akademi), Hampus Engevik (Ytterby IS), Cornelius Leckborn (Ytterby IS), Jacob Sjöstedt (Romelanda UF), Andreas Wennerberg Olsson (Romelanda UF), Marcus Björnrud (Romelanda UF), Patrik Berlin (comeback), Jonas Lööf (comeback), Sebastian Olsson (flyttas upp från de egna leden), Joel Kultje (lån från Ytterby IS)

UT: Håkan Mattiasson (tränare), Shvan Kamal (FC Komarken), Jacob Zimmergren, Oscar Hallberg, Ebenezer Logoh, Jesper Andersson, Ali Jalal (FC Komarken)

 

LUNDEN ÖVERÅS BK

 

IN: Egon Hansen (tränare),  Michel Berntsson Gonzalez (tränare), John Sallhag (Lindome GIF), Mattias Lindberg (IFK Berga), Robin Thuresson (Kisa BK)

UT: Robert Hedelin (Utbynäs SK), Filiph Fagerlund (Utbynäs SK), Pär Lagerqvist (tränare, Utbynäs SK), Joakim Frendberg (Utbynäs SK), Lukas Walberg (Gårda BK), Axel Svensson (Utbynäs SK), Oscar Thörnbring (Utbynäs SK), Janne Wärn (tränare), Philip Lenell (Torslanda IK), Oskar Örth (Näsets SK), Max Carlsson (Gårda BK), Islam Miree (Utbynäs SK), Mattias Tuncay (Proletären FF)

 

PARTILLE IF FK

 

IN: Alexander Wester (Olskrokens IF), Mikael Kubic (Olskrokens IF), Kim Roland (tränare), Nasko Becic (Sävedalens IF) , Edvin Röding (lån från Sävedalens IF), Fredrik Bredin (Sävedalens IF), Jonathan Svedberg (Sävedalens IF), Iset Thoma-Hajrizaj (IF Warta), Edla Franklin, Sertac Er (IFK Åmål), Anton Wallin (Qvidings FIF), Fabian Isaksson (Sävedalens IF)

UT: Sebastian Fransson (Stenkullen GoIK), Jonny Gillberg (tränare), Mattias Essman (lägger av), Tobias Svensson (lägger av), Jonas Corneliusson (lägger av), Pontus Bauman (lägger av), Jonas Olausson (Lerums IS), Alexander Wester (Öjersjö IF)

 

ROMELANDA UF

 

IN: Amir Salihovic (tränare)

UT: Fredrik Lagemyr (tränare), Richard Johansson (tränare), Jacob Sjöstedt (IK Kongahälla), Andreas Wennerberg Olsson (IK Kongahälla), Marcus Björnrud (IK Kongahälla)

 

SKIF SEMBERIJA 

 

IN: Stefan Anttila (huvudtränare), Firak Zetali (huvudtränare), Aidin Shakeri (målvaktstränare), Dzevat Sali (Bergsjö IF), Karwan Mradian (Dalen/Krokslätts FF), Isaac Ike Darko (Hisingsbacka FC), Esad Ismailji (Utbynäs SK), Hussein Mahmoud (Dalen/Krokslätts FF), Benjamin Yacoub (Hisingsbacka FC), Franck Franklin (lån från Kortedala IF)

 

UT: Sefik Bozdag (tränare, Kortedala IF), Fernando Martins De Souza (Öckerö IF), Mauricio Esteban Aravena Matus (Öckerö IF), Cornellie Zola (klubb ej klar), Hussam Fneiche (klubb ej klar), Ahmed Adel (uppehåll från a-laget), Bahadir Erdal (IF Angered United)

 

STENKULLEN GoIK

 

IN: Richard Bergström (Sjöviks SK), Salko Huseinovic (Sjöviks SK), Nicklas Westman (Bergums IF), Atbin Vali (Bergums IF), Jimmy Manninger (Bergums IF), Sebastian Fransson (Partille IF FK), Sebastian Lång, Johan Boldyn, Tobias Wallin (Lerums IS), Fredrik Hagberg

 

___________________________________________________________

 

4B

 

ASKIMS IK

 

UT: Andreas Lindqvist (FC Fiskebäck)

 

DALEN/KROKSLÄTTS FF

 

IN: Bita Bångens (tillbaka från lån Rynninge IK), Alexander Hayes (IFK Göteborg U16), Alex Karlsson (IFK Lammhult), Gmal Tchaefa (Guldhedens IK)

 

UT: Sven Elverfors (Gårda BK), Karwan Mradian (SKIF Semberija), Hussein Mahmoud (SKIF Semberija), Alexander Hallner (BK Skottfint)

 

ERIKSBERGS IF

 

IN: Luis Gonzales, Mathias Berheim (Ödsmåls IK), Daniel Riano (Sunnanå SK), Eric Lindell (Luleå FF), Alexandru Idriceanu Vasile, Niclas Prytz (Holmalunds IF)

UT: Peter Johansson (Hisingsbacka FC)

 

FC LINNÉ

 

IN: Marcus Comé (Hovås Billdal IF), Filip Mjörnstedt (Morlanda GoIF), Sebastian Lindström, Sebastian Andersson

UT: William Nimbs (Assyriska BK)

 

GÖTEBORGS FF

 

IN: Tobias Bogdanoff (Norrahammars IK), Joakim Busi, Christian Lundgren, Markus Johansson (Färjestadens GOIF), Viktor Tomas (Azaleas juniorer)

 

UT: Oscar Andersson (Masthuggets BK), Markus Karstrand (FC Fiskebäck), Teodor Nastevski Lindström (Älvsborg FF), Christoffer Ahlman (tränare), Andreas Björkman (lägger av), Niklas Suld (tar en paus från fotbollen)

 

IFK BJÖRKÖ

 

IN: Nils Andrén (Torslanda IK), Christoffer Gissleholm (Torslanda IK), Jack Olsson (Kortedala IF)

 

IF MÖLNDAL FOTBOLL

 

IN: Abu Deen (Trönninge), Kacholo Banda (Lutanda Academy, Zambia), Rickard Amidani (Fässbergs IF), Hussein Faarah (Neutrala IF), Kennedy Mwambazi (Lutanda Academy, Zambia), Fredrik Aquelius (Mölnlycke IF), Marley Jr Andrew (Älvsborg FF), Alieu Bajaha (GAIS), Abdoulie Deen (Mölnlycke IF), Billy Taylor (Mölnlycke IF), Abel Kangwa (Lusaka Youth, Zambia)

UT: Haris Avdic (Mölnlycke IS), Felix Ragnar (FC Fiskebäck), Ludwig Öberg, Joakim Karlsson, José Luis Jimenez Hernekoski (Solängens BK)

 

IF VÄSTER

 

IN: Oscar Andreason (Qviding FIF), Bosse Carlryd (tränare), David Olsson (BK Skottfint)

UT: Nozad Kurdali (Masthuggets BK), Anders Magnusson (tränare)

 

KÅLLERED FK

 

IN: Alexander Levinsson (Tölö IF), Mattias Dewall (Annebergs IF), Niclas Sandell (Kållered SK)

UT: Rasmus Lindberg (Örgryte IS U19/U21)

 

MÖLNLYCKE IS

 

IN: Daouda Goudiaby (Mölnlycke IF), Max Lind, Niklas Blomgren (Fässbergs IF), Haris Avdic (IF Mölndal), Jonas Andersson (Göteborgs AIK), Hamza Rahimi (Ariana FC)

 

STYRSÖ BK

 

IN: Alexander Johansson (Stenungsunds IF), Fredrik Pettersson (SG-97), David Asmar (Utsiktens BK), Jimmy Kjellberg (Kungsladugårds BK)

 

UT: Emil Ekman (Vrångö IF), Sonny Dinov (Bosna IF)

 

ÖCKERÖ IF

 

IN: Herman Malmcrona (Hönö IS), Fernando Martins De Souza (SKIF Semberija),  Mauricio Esteban Aravena Matus (SKIF Semberija)

 

______________________________________________________________

 

5A

 

ANGERED MBIK

 

IN: Zeljko Majdandzic (tränare, Croatia Göteborg), Oktay Guneri (tränare), Gagan Singh (Croatia Göteborg), Vladimir Majdandzic (Croatia Göteborg), Saman Yousif (Croatia Göteborg), Moses Ssewankambo (Kortedala IF), George Boulos (Slottsskogen/Godhem IF), Franjo Ladan (Assyriska BK), Erhan Erdogan (Jonsereds IF), Alex MCPheat (Croatia Göteborg), Peter Faraj (Syrianska)

 

UT: Genc Doroci (Sveakurd FC), Vllaznim Ibishi (Sveakurd FC), Robin Turpeinen (Angereds IS), Toni Ceesay (FK Kozara), Ahmad Omar (Kärra KIF), Ferhat Ahmet Sammar (FC Bosona), Darjush Hatami (Croatia Göteborg)

 

BERGSJÖ IF

 

IN: Lamin Kanteh (Gambiska Föreningen), Ali Riza Mohammedi (Götaholm BK), Mohammed Ayanle (SKIF Semberija), Sebastian Landi (Santos Cruzazul IF), Njaga Njie (Utbynäs SK), Fuad Egge (Utbynäs SK), Senat Jasar, Andreas Ohlsson (Utbynäs SK), Carlos Olea Calderon (Santos Cruzazul IF), Valon Hetemi (Floda BoIF), Suleiman Manna, Ali Reza Abasi, Victor Calming (Utbynäs SK), Mattias Tesfarmarian (Ekhagens IF)

 

UT: Danny Höglund-Field (Angereds IS) Dzevat Sali (SKIF Semberija), Christian Holmberg (United Africa FC), Ali Mohammed (United Africa FC), Ivan Tavares Rodrigues (Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg), Bekas Marof (Götaholm BK), Mohammad ”Mido” Moshan (Götaholm BK)

 

BERGUMS IF

 

IN:

UT: Nicklas Westman (Stenkullen GoIK), Atbin Vali (Stenkullen GoIK), Jimmy Manninger (Stenkullen GoIK), Aleksander Petrovski (Utbynäs SK), Albin Johansson (Lerums IS)

 

BJÖRNDAMMENS BK

 

IN: Anton Linde (Jonsereds IF), Milad Kazeroni (Kaverös BK), Ibrahim Ben-Aicha (Sävedalens juniorlag), Simon Lindström (Kärra KIF), Oscar Johansson (Sävedalens IF)

 

FC BOSONA

 

IN: Jasmin Durmisevic (Göteborgs BK), Muhamed Dizdar (Assyriska BK), Florian Zuta (Olskrokens IF), Sanmir Omerovic (huvudtränare), Emin Koljic (assisterande tränare), Ferhat Ahmet Sammar (Angered MBIK)

UT: Joel Tesfai (Sveakurd FC), Kenan Korac (Balltorps FF), Emil Kecevic (BK Skottfint)

 

IK ZENITH

 

IN: Jonny Gillberg (tränare)

UT: Magnus Andersson (tränare), Christian Berntsson (tränare)

 

MASTHUGGETS BK

 

IN: Oscar Andersson (Göteborgs FF), Gustav Ohlson (Mossens BK), Hugo Wennerblom (Mossens BK), Oskar Wennerblom (Mossens BK), Robert Gladh (Nora BK), Tim Lundqvist (Mossens BK), Emir Naprelac (IF Warta), Robin Nilsson (Österlen FF), Nozad Kurdali (IF Väster), Richard Alsterberg (BK Skottfint), Wilhelm Ingves (IS Halmia), Fredrik Landén (IF Angered United), Karl Sjöström (New York Athletic Club), Jimmy Jonevret (Vaulen IL), Timocin Zaynal (Kaverös BK)

 

UT: Kalle Pettersson (SK Argo), Martin Karlén (SK Argo), Calle Barkebo (SK Argo), Per Nordqvist (SK Argo), Fredrik Landén (Lindome GIF)

 

MOSSENS BK

 

UT: Gustav Ohlson  (Masthuggets BK), Hugo Wennerblom (Masthuggets BK), Oskar Wennerblom (Masthuggets BK), Tim Lundqvist (Masthuggets BK)

 

NOL IK

 

IN: Martin Johansson (Ahlafors IF), Kajin Talat (Kortedala IF), Aldin Cirkic (Nödinge SK), Zaen Ansara (Nödinge SK), Robert Andersson (Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg)

 

UNITED AFRICA FC

 

IN: Christian Holmberg (Bergsjö IF), Ali Mohammed (Bergsjö IF)

 

UTBYNÄS SK

 

IN: Pär Lagerqvist (tränare Lunden Överås BK), Roberg Hedelin (Lunden Överås BK), Pontus Svedberg (Kortedala IF), Filiph Fagerlund (Lunden Överås BK), Joakim Frendberg (Lunden Överås BK), Aleksander Petrovski (Bergums IF), Axel Svensson (Lunden Överås BK), Oscar Thörnbring (Lunden Överås BK), Filip Olofsson (Ytterby IS), Islam Miree (Lunden Överås BK)

 

UT: Njaga Njie (Bergsjö IF), Fuad Egge (Bergsjö IF), Esad Ismailji (SKIF Semberija), Victor Calming (Bergsjö IF), Johan Gellerman (Tollereds IF)

_______________________________________________________________

5B

 

BALLTORPS FF

 

IN: Bawan Mohideen (tränare), Peband Mohideen (assisterande tränare), Sladjan Ilievski (lån från KF Velebit), Adnan Saltagic (IFK Göteborgs U19), Diyar Abdul-Gabar (Utsiktens BKs U19), Sam Emami Fard (Ariana FC), Jetmir Kurti (IFK Fjärås), Waldito Robles (Fässbergs IF), Jimmy Öhrn (Bifrost BK), Kenan Korac (FC Bosona), Sarmad Alsadi (Fässbergs IF), Filip Berg (Fässbergs IF), Damon Kavousi (IFK Göteborgs U19), Malband Mohideen (Kungsbacka IF), Linus Sandell (Fässbergs IF), Mohamed Kalassina (Lindome GIF), Victor Ljungdahl (IFK Fjärås)

 

UT: Dennis Lönn (tränare), Jimmy Hansson (Solängens BK)

 

BK SKOTTFINT

 

IN: Karabey Agan (ny huvudtränare), Naser Zumberi (ny assisterande spelande tränare), Alexander Hallner (Dalen/Krokslätts FF), Karl Idehn (IFK Fjärås), Philip Salomonsson (IFK Fjärås), Victor Wallentin (IFK Fjärås), Mathias Pringle (FK Kozara), Johan Bratell (Dalsjöfors GoIF), Daniel Nikkilä (Västra Frölunda IF), Daniel Höynä (Tölö IF), Ludvig Höglund (IF Knallen), Michael Le Breton (Sporting Manchester FC), Erion Iljazi (Slottskogen/Godhem IF), Joakim Höynä (Onsala BK), Casper Ljungberg (Ikast KFUM), Mustafa Bülbül (Slottsskogen/Godhem IF), William Escobar Mendoza (Landala IF), Viktor Öström (Menisken IF), Emil Kecevic (FC Bosona)

 

UT: Robert Ahlberg (Hovås Billdal IF), Josip Baric (tränare), Robert Tranberg (FC Fiskebäck), Richard Alsterberg (Masthuggets BK), Markus Van Horik (Värtans IK), Marcus Waltilla (Alingsås IF), David Olsson (IF Väster), Pontus Boman (Hovås Billdal IF), Henrik Blixt (Hovås Billdal IF), Jon Östberg (FC Heden), Johan Bengtsson (FC Fiskebäck), Alexander Olsson (FC Fiskebäck)

 

DONSÖ IS

 

IN: Amodio Russo (tränare)

UT: Sudo Sulejmanovic (Mölnlycke IF)

 

FC FISKEBÄCK

 

IN: David Simonsson (Real Örebro), Markus Karstrand (Göteborgs FF), Amin Khaloufi (SG-97), Felix Ragnar (IF Mölndal Fotboll), Robert Tranberg (från BK Skottfint), Erik Tornqvist, Andreas Lindqvist (Askims IK), Herman Denstedt (Älvsborg FF), Oskar Gottfridsson (Ulricehamns IFK), Carl Skyborn (Jönköpings BK), Johan Bengtsson (BK Skottfint), Alexander Olsson (BK Skottfint)

 

FINLANDIA PALLO AIF

 

IN: Ali Khalid (IF Vardar Makedonija)

UT: Mohammed Ibrahim (FC Hisingen), Allan Amin (FC Hisingen), Oliver Hallqvist Johansson (Rambergets SK)

 

FÄSSBERGS IF

 

IN: Alexander Ahlstrande (Lerums IS), Patrik Möller (Ösets BK), Fredrik Ahlstrand (Landvetter IS), Stefan Runeman (spelande assisterande tränare, Olskrokens IF), Fredrik Österholm (spelande assisterande tränare, Olskrokens IF), Tobias Sahlén (Olskrokens IF)

 

UT: Niklas Blomgren (Mölnlycke IS), Hampus Palmqvist (Kärra KIF), Viktor Alexandersson (Lindome GIF), David Daun (Solängens BK), Kristoffer Petric (Solängens BK), Waldito Robles (Balltorps FF), Jimmy Öhrn (Balltorps FF), Sarmad Alsadi (Balltorps FF), Marley Jr Andrew (IF Mölndal Fotboll), Richard Amidani (IF Mölndal Fotboll), Omar Ghonaim (Proletären FF), Linus Sandell (Balltorps FF)

 

GÖTEBORGS AIK

 

IN: Edgar Batista (tränare tillbaka från sabbatsår), Daniel Da Silva (tränare från Sparta), Olof Möller (FK Kozara), Dennis Gustavsson (Ramberget), Andreas Johansson (Ramberget), Fabian Westerberg (Ramberget), Hampus Wiklander (Ramberget), Robin Pettersson (Ramberget), Toivo Laks (Ramberget), Masoud Modaresi (Ramberget), Halil Acikeloch (Rambergets SK), Phillip Mattsson (Skuttunge SK), Milad Razzaghi (Kaverös BK), Navid Fallah (Kaverös BK)

 

UT: Jonas Andersson (Mölnlycke IS)

 

HOVÅS BILLDAL IF

 

IN: Robert Ahlberg (BK Skottfint), Josip Baric (tränare), Adrian von Heijne (tränare)

Pontus Boman (BK Skottfint), Henrik Blixt (BK Skottfint)

UT: Karabey Agan (tränare), Beyhas Kurdali (tränare), Marcus Comé (FC Linné),

 

BK KAVERÖSLOBO

 

IN: Yaya Gomez Gassama (Slottsskogen/Godhem IF), Patrik Reteike (tränare)

UT: Sebastian Andersson (Älvsborg FF), Christopher Ulvdalen (Kungsladugårds BK), Kim Åvall (Kungsladugårds BK), John Mattsson (flyttat), Milad Kazeroni (Björndammens BK), Timocin Zaynal (Masthuggets BK), Milad Razzaghi (GAIK), Navid Fallah (GAIK)

 

MÖLNLYCKE IF

 

IN: Sudo Sulejmanovic (Donsö IS)

UT: Daouda Goudiaby (Mölnlycke IS), Fredrik Aquelius (IF Mölndal Fotboll),  Abdoulie Deen (IF Mölndal Fotboll), Billy Taylor (IF Mölndal Fotboll)

 

NÄSET SK

 

IN: Victor Thörner (Älvsborg FF), Oskar Örth (Lunden Överås BK), Martin Andersson (Åryds IK), Lukas Thell (ÖIS akademi) Vasilis Liolios, David Matic (Särö IK)

UT: Erik Landsten (Älvsborg FF), Erik Wibel (FC Heden), Hampus Sörensson (Önnereds IK)

 

_______________________________________________________________

6A

 

CROATIA GÖTEBORG

 

IN: Martin Stojanovski (Götaholm BK), Nikola Majdandzic (tränare), Nemanja Savovic (Götaholm BK), Darjush Hatami (Angered MBIK)

UT: Zeljko Majdandzic (tränare, Angered FC), Gagan Singh (Angered MBIK), Vladimir Majdandzic (Angered MBIK), Saman Yousif (Angered MBIK), Alex McPheat (Angered MBIK), Nikola Majdandzic (Nödinge SK, som spelare)

 

FC ROMA UNITED

 

IN: Bajro Huseniovic (tränare)

 

UT: Parham Baniassad (Angereds IS), Viktor Kirsby (Angereds IS), Ahmed Baker Ali (Angereds IS), Ibrahim Rashid (Angereds IS), Håkan Alavurt (Angereds IS), Sarkhobon Waheladen (Angereds IS), Ibro Mujkic (spelande tränare, Nödinge SK)

 

GAMBISKA FÖRENINGEN

 

UT: Lamin Kanteh (Bergsjö IF)

 

GÖTAHOLM BK

 

IN: Fenan Zemui (Ersboda SK), Jesper Martell (senast i Levide IF), Bekas Marof (Bergsjö IF), Mohammad ”Mido” Moshan (Bergsjö IF), Linus Mondschein (Svenshögen SK), Carl Allard (Qviding FIF)

UT: Fredrik Airosto (SK Argo), Mattias Strömberg, Ali Riza Mohammadi (Bergsjö IF), P-O Hansson (tränare), Aram Mahdi, Tim Östman-Samuelsson (Bjurslätts IF), Martin Stojanovski (Croatia Göteborg), Nemanja Savovic (Croatia Göteborg)

 

LEKSTORPS IF

 

IN: Simon Bodhed (Lerums IS), Timmy Köhl (Floda BoIF), Mikael Eliasson (Sjöviks SK)

UT: Matthias Bergenheim (Floda BoIF)

 

REAL MASKIN BK

 

IN: Johan Larsson (Axvalls IF), Matthias Hansson (Slottsskogen/Godhem IF), Lucas Cyrén (Stala IF), Tobias Hollstig

 

UT: Johan Magnusson (Solängens BK)

 

SVEAKURD FC

 

IN: Joel Tesfai (FC Bosona), Vllaznim Ibishi (Marieholm BoIK), Genc Doroci (Marieholm BoIK), Somer Dlol (Jonsereds IF), Christian Macasero (Gunnilse IS)

UT: Durim Bublica (Kärra KIF)

 

TOLLEREDS IF

 

IN: Gunnar Gíslason (tränare), Johannes Fognäs (Lerums IS), Johan Gellerman (Utbynäs SK)

 

ÖJERSJÖ IF

 

IN: Pierre Högberg (Olskrokens IF), Anders Svensson (IF Elfsborg), Alexander Wester (Partille IF FK), Patrick Allen (Olskrokens IF)

UT: Daniel Apell, Niklas Strindeborn, Emre Vatansever (FK Kozara)

 

_________________________________________________________________

 

6B

 

BK WOBBLER

 

IN: Victor Gustafsson (tränare), August von Braun, Kalle Norrman (Qviding FIF), Joel Hjalmarsson (Qviding FIF)

UT: Johan Solinger (tränare)

 

FC HEDEN

 

IN: Lars Bernhardsson, Joakim Holm, Johan Westerblom, Erik Wibel (Näsets SK), Jon Östberg (BK Skottfint), Niklas Rönn, Khaled Wais (Ariana FC), Patrik Karlsson (Rambergets SK), Simon Ebeling, Sebastian Fränberg (Gnosjö IF)

UT: Niklas Johansson (lägger av), Alexander Nordengren, Johan Nexborn (lägger av), Yazdan Nasri (flyttar), Marc Weich (Lundby IF)

 

GÖTEBORGS SIF

 

UT: Fernando Lorca (tränare)

 

HÄRRYDA IF

 

IN: Johan Jidegren (tränare), Eric Uhrlander (Landevetter IS), Adam Samuelsson (Landvetter IS), Christoffer Hedenskog (Landvetter IS), Jimmie Kallhed (Landvetter IS)

 

LANDALA IF

 

UT: William Escobar Mendoza (BK Skottfint)

 

PROLETÄREN FF

 

IN: Sarkash Manschery (Styrsö BK), Mohammed Abdul Rahim (Älvsborgs FF), Joakim Elofsson (senast i Göteborgs FF), Zaya Kalasho (Kaverös BK), Bassam Youssef (Västra Frölundas juniorer), Tarek Abdul Rahim (Assyriska BK), Mattias Tuncay (Lunden Överås BK), Omar Ghonaim (Fässbergs IF)

 

RAMBERGETS SK

 

IN: Cristopher Axelsson, Jesper Litén, Mattias Ivestig, Oliver Lindberg (Jonstorps IF, division 5 Skåne), Alex Ung (IF Vardar/Makedonija), Svante Lindholm, Jesper Birch (Rörums SK, division 7 Skåne), Christopher Axelsson (IF Warta), Henrik Pedersen (Fotö GOIF), Oliver Hallqvist Johansson (Finlandia Pallo AIF), Jose Campillo, Jakhub Davudov, Joakim Cederbjer, Ardian Citaku, Michel Lobo, Daniel Pappi

 

UT: Dennis Gustavsson (GAIK), Andreas Johansson (GAIK), Fabian Westerberg (GAIK), Hampus Wiklander (GAIK), Robin Pettersson (GAIK), Toivo Laks (GAIK), Masoud Modaresi (GAIK), Patrik Karlsson (FC Heden), Halil Acikeloch (GAIK)

 

SJÖVALLA FK

 

UT: Marcus Weimén (Kungsladugårds BK), Marcus Westlund (Kungsladugårds BK)

 

SLOTTSKOGEN/GODHEM IF

 

IN: Benny Liljeroth (tränare), Albin Westerlund, Alex Gluich, Tobias Abeling, Andreas Holmberg, Marcus Gustavsson, Isac Gluich, Jacob Hultberg, Santiago Munther, Oscar Lindmark Häggström (comeback för samtliga)

UT: Fredrik Pettersson (Styrsö BK), Amin Khaloufi (FC Fiskebäck), Egzon Behrami (Västra Frölunda IF), Stefan Trinh (Västra Frölunda IF), Erion Iljazi (BK Skottfint), Matthias Hansson (Real Maskin BK), George Boulos (Angered MBIK), Mustafa Bülbül (BK Skottfint)

 

SOLÄNGENS BK

 

IN: Johan Magnusson (Real Maskin BK), David Daun (Fässbergs IF), Kristoffer Petric (Fässbergs IF), William Samuelsson (BK Bifrost), José Luis Jimenez Hernekoski (IF Mölndal Fotboll), Jimmy Hansson (Balltorps IF)

 

SYRIANSKA/ARAMEISKA FÖRENINGEN GÖTEBORG

 

IN: Ivan Tavares Rodrigues (Bergsjö IF)

UT: Robert Andersson (Nol IK)

 

__________________________________________________________________

 

6C

 

FC HÄRLANDA

 

IN: Joel Enerås (Finlandia Pallo AIF), Adam Prinselaar (Guldhedens IK)

 

FOTÖ GOIF

 

UT: Henrik Pedersen (Rambergets SK)

 

FRÖJDENS FK

 

IN: Simon Sävenek (tränare)

 

HÖNÖ IS

 

IN: Mickael Svensson (Knippla IK), Christoffer Ahlman (tränare)

UT: Herman Malmcrona (Öckerö IF)

 

KNIPPLA IK

 

UT: Mickael Svensson (Hönö IS), Marcus Härnälv (Elmer-Fåglum FK)

 

KUNGSLADUGÅRDS BK

 

IN: Christopher Ulvdalen (Kaverös BK), Kim Åvall (Kaverös BK), Christer Svensson (tränare), Marcus Weimén (Sjövalla FK), Marcus Westlund (Sjövalla FK)

UT: Jimmy Kjellberg (Styrsö BK)

 

SANDARNA BK

 

IN: Victor Sjöström (comeback), Said Atié, Petter Bergwall, Martin Bergwall, Johan Calgaro (Bjärreds IF, division 4), Addi Tuzinovic (senast i FK Kozara)

UT: Johan Bredberg (tränare)

 

SOLVÄDERS FC

 

UT: Kubilay Gürgülü (Bosna IF)

 

VRÅNGÖ IF

 

IN: Emil Ekman (Styrsö BK)

 

ÖNNEREDS IK

 

IN: Daniel Eriksson (tränare), Simon Frindi (Ytterby IS), Karl Olausson (senast i Styrsö BK), Sven Wilkens (Werder Bremen), Dominik Pönnighaus (Amina Bielfeldt), Hampus Sörensson (Näsets SK), Jonas Berglund (senast i Fässbergs IF), Jesper Jonsson (FC Stockholm)

 

 

___________________________________________________________________

6D

 

BACKATORPS IF

 

IN: Hasudin Muratovic, Erik Nguyen (Backa BK), Amer Osmanovic (Hisingsbacka FC), Nicklas Wik (Hisingsbacka FC), Tobias Frykberg

 

BOSNA IF

 

IN: Kubilay Gürgülü (Solväders FC), Almin Demir, Sonny Dinov (Styrsö BK), Daniel Pusic (IK Warta), Qasim Said-Ali Hurie (Neutrala UF)

UT: Najib Ahmed (Kortedala IF)

 

DISERÖD SK

 

IN: Daniel Larsson, Linus Mauritsen

 

HISINGEN FC

 

IN: Mohammed Ibrahim (Finlandia Pallo AIF), Allan Amin (Finlandia Pallo AIF), Clarence Davis (Göteborgs AIK), Ramiro Dalence (tränare), Eric Morales (spelande assisterande tränare), Gabriel Gallardo Sepulveda (Santos CruzAzul IF)

UT: Erik Nguyen (Backatorp IF)

 

HÄLSÖ BK

 

IN: John Nilsson (tränare)

 

IF VARDAR MAKEDONIJA

 

IN: Markus Engelbertsen (tränare), Alexander Trpcevski (Hisingsbacka FC/Backatorp IF P99)

UT: Ali Khalid (Finlandia Pallo AIF), Alex Ung (Rambergets SK)

 

IF WARTA

 

IN: Roberto Fortes da Cruz (tränare)

UT: Daniel Pusic (Bosna IF), Jan Gustavsson (tränare), Christopher Axelsson (Rambergets SK), Tim Agerblom (Guldhedens IK)

 

NEUTRALA UF

 

UT: Qasim Said-Ali Hurie (Bosna IF), Hussein Faarah (IF Mölndal Fotboll)

___________________________________________________________________

7A

 

ANDALUS IF

 

IN: Aras Ghaderi (Jonsereds IF), Hakim Kalif (Angered KIF)

UT: Tariq Khalaili

 

ANGEREDS IS

 

IN: Robin Turpeinen (från Marieholm BoIK), Yossif Abdmasih (från Bergsjö IF), Kevin Höglund-Field (senast i Rannebergens IF), Saman Heidari (senast i Rannebergens IF), Danny Höglund-Field (Bergsjö IF), Slawomir Peszynski (senast i Rannebergens IF), Sami Dlol, Salvador Vasquez (från Angered KIF), Håkan Alavurt (från FC Roma United), Farrokh Tavakoli Banizi (från Backa BK), Ammar Elewi (senast i Rannebergens IF), Masih Kanzoghi, Sarkhobon Waheladen (FC Roma United), Robert Nordström (senast i Rannebergens IF), Liridon Loma (senast i Bergsjö IF), Oliver Persson (senast Bergsjö IF), Parham Baniassad (från FC Roma United), Viktor Kirsby (från FC Roma United), Ahmed Baker Ali (från FC Roma United), Ibrahim Rashid (från FC Roma United), Karol Jastrzębski, Salvador Vasquez, Sebastian Zangenberg, Leeth Reza

 

ANGERED KIF

 

UT: Hakim Kalif (Andalus IF)

 

GAMLESTADEN FF

 

IN: Mauricio Veliz Berrios (Elisedals IS), Dino Fazic, Daniel Österberg, Oskar Anton, Carl Duberg, Viktor Dziike, Hama Huzry, Dennis Lai, Visar Balaj, Philip Duberg, Sebastian Hadd, Senad Kocan, Robin Olsson, Christian Brile (tränare), Feryad Shahrukhi (FC Astro), Tobias Hermansson (FC Astro), Jesper Arnström (Alets IK), Robin Gunnarsson (Alets IK), Petter Gunnarsson (Skånekurd FF), Jonas Holm Helgason (Genevad/Veinge FF), Alan Hassanpour (Kurdiska FF), Joakim Rinman (senast i Drottningskärs IF 2012), André Nilsson, Komal Alkarawe (FC Astro), Majid Aldawoodi (FC Astro), Alexander Jancke, Bruno Froio, Pallone Antonio Claudio, Yoshifumi Yamakoshi, Jacob Fors, Tobias Färdig, Hiwa Gholamzadi (FC Astro), Martin Delmoro (Elisedals IS), Erik Reinli (senast i Surte IS), Alan Aulo Abbas (senast i Utbynäs SK J), Sarkawt Omar

 

NÖDINGE SK

 

IN: Nikola Majdandzic (Croatia Göteborg)

 

UT: Aldin Cirkic (Nol IK), Zaen Ansara (Nol IK), Armin Duracak (FC Komarken)

________________________________________________________________

7B

 

ELISEDALS IS

 

UT: Martin Delmoro (Gamlestaden FF)

 

LÖVET/JOHANNEBERGS IF

 

IN: Anders Corneliusson

UT: Christoffer Wange (varvar ner), Alberto Vega (varvar ner), Johannes Persson

 

MENISKEN IF

 

IN: Joao de Deus

UT: Viktor Öström (BK Skottfint)

 

SK ARGO

 

IN: Fredrik Airosto (Götaholm BK), Marcus Berntsson (senast i Landala IF), Peter Sjögren (tränare), Magnus Andersson (tränare), Kalle Pettersson (Masthuggets BK), Mikael Ferm, Martin Karlén (Masthuggets BK), Calle Barkebo (Masthuggets BK), Per Nordqvist (Masthuggets BK), Jonathan Olsson, Johan Segerlind (IFK Åmål), Daniel Samuelsson (Masthuggets BK)

 

UT: Benny Liljeroth (tränare)

 

ÖSETS BK

 

UT: Patrik Möller (Fässbergs IF)

 

Comments

  • Semberija says:

    Ninos är inte ny tränare i Semberija han gör sin andra säsong som assisterande.

  • Lundby IF says:

    För kännedom:

    Lundby IF herrar har ett “uppehåll”.Iom detta har 4-6 gubbar stuckit till Warta IF

  • Leave a Reply


    *