Östra Cupen 2015

Grupp 1: Angered FC (6A), BK Wobbler (6B), Partille IF FK (4A)

 

21/2 BK Wobbler – Partille IF FK (09.00 Kviberg 2) 2-3

22/2 Partille IF FK – Angered FC (09.00 Kviberg 2) 1-0

25/2 Angered FC – BK Wobbler (18.30 Kviberg 2) 2-3

 

Grupp 2: IF Angered United (div 2), Real Maskin BK (6A), Utbynäs SK (5A)

 

21/2 Utbynäs SK – Real Maskin BK (09.00 Kviberg 5) 3-0

22/2 Real Maskin BK – IF Angered United (09.00 Kviberg 5) 0-9

25/2 IF Angered United – Utbynäs SK (18.30 Kviberg 5) 2-0

 

Grupp 3: Bergsjö IF (5A), Lunden ÖBK (div 3), Marieholm BoIK (5A)

 

21/2 Lunden ÖBK – Marieholm BoIK (09.00 Gamlestadsvallen 2) 0-0 (2-3 efter straffar)

22/2 Marieholm BoIK – Bergsjö IF (09.00 Gamlestadsvallen 2) 1-1 (5-6 efter straffar)

25/2 Bergsjö IF – Lunden ÖBK (18.30 Gamlestadsvallen 2) 0-2

 

Grupp 4: Götaholm BK (6A), Jonsereds IF (div 2), Olskrokens IF (5A)

 

21/2 Götaholm BK – Jonsereds IF (09.00 Bergsjövallen 2) 1-2

22/2 Jonsereds IF – Olskrokens IF (09.00 Bergsjövallen 2) 1-0

25/2 Olskrokens IF – Götaholm BK (18.30 Bergsjövallen 2) 0-0 (0-2 efter straffar)

 

Grupp 5: Kortedala IF (div 2), Romelanda UF (4A), Stenkullen GoIK (5A)

 

21/2 Stenkullen GoIK – Kortedala IF (10.15 Kviberg 2) 0-3

22/2 Kortedala IF – Romelanda UF (10.15 Kviberg 2) 3-2

25/2 Romelanda UF – Stenkullen GoIK (19.45 Kviberg 2) 2-4

 

Grupp 6: Bergums IF (4A), Sävedalens IF (div 3), FC Bosona (6B)

 

21/2 FC Bosona – Sävedalens IF (10.15 Kviberg 5) 0-6

22/2 Sävedalens IF – Bergums IF (10.15 Kviberg 5) 2-1

25/2 Bergums IF – FC Bosona (19.45 Kviberg 5) 2-4

 

Grupp 7: Ahlafors IF (div 3), Björndammens BK (6A), Gårda BK (5A)

 

21/2 Ahlafors IF – Gårda BK (10.15 Gamlestadsvallen 2) 2-0

22/2 Gårda BK – Björndammens BK (10.15 Gamlestadsvallen 2) 4-0

25/2 Björndammens BK – Ahlafors IF (19.45 Gamlestadsvallen 2) 1-4

 

Grupp 8: Gunnilse IS (div 3), Qviding FIF (div 1), SKIF Semberija (4A)

 

21/2 Qviding FIF – SKIF Semberija (10.15 Bergsjövallen 2) 1-1 (3-1 efter straffar)

22/2 SKIF Semberija – Gunnilse IS (10.15 Bergsjövallen 2) 4-0

25/2 Gunnilse IS – Qviding FIF (19.45 Bergsjövallen 2) 1-2

 

KVARTSFINALER

 

1 4/3 Partille IF FKKortedala IF (18.00 Kviberg 2) 0-1

2 4/3 IF Angered UnitedSävedalens IF (18.00 Kviberg 5) 2-3

3 4/3 Lunden Överås BKAhlafors IF (20.00 Kviberg 2) 2-0

4 4/3 Jonsereds IFSKIF Semberija (20.00 Kviberg 5) 3-1

 

SEMIFINALER

 

1 11/3 Kortedala IF – Lunden Överås BK (18.30 Kviberg 5) 4-1

2 11/3 Sävedalens IF – Jonsereds IF (18.30 Kviberg 2) 3-0

 

FINAL

 

25/3 Kortedala IF – Sävedalens IF (19.00 Valhalla) 3-0

 

 

Leave a Reply


*