2013 Försäsongen

6A-lagens matcher försäsongen 2013.

TM=träningsmatch

ÖC=Östra Cupen

 

Björndammen:

2/2 Angereds FC (TM) VINST 3-2 Målskyttar: Rasmus Lihnell 3

9/2 FK Kozara (TM) FÖRLUST 0-2

16/2 IF Mölndal (TM) VINST 4-2 Målskyttar: Rasmus Lihnell 2, Tobias Widberg och Alexander Paulsen Medalen

23/2 Nödinge (TM) VINST 3-0 Målskyttar: Christer Pettersson 2, Alexander Paulsen Medalen

1/3 Proletären (TM) VINST 5-1 Målskyttar: Navid Parsa (2), Anton Linde, Yadollah Navaian-Ghasemi, Mattias Palmqvist

9/3 Hypplens IK (TM) VINST 2-1 Målskyttar: Alexander Paulsen Medalen, Anton Linde

16/3 Göteborgs City (TM) INSTÄLLD

28/3 Solängen (TM) VINST 4-0 Målskyttar: Christer Pettersson (2), Marcus Lihnell, Alexander Paulsen Medalen

 

Croatia:

2/2 BK Bifrost (TM) VINST 4-1 Målskyttar: Mikail Sepahi, Joel Tesfai (2), Genc Doroci

13/2 Öjersjö (TM) VINST 2-0 Målskyttar: Genc Doroci och Fitim Aliu

16/2 Hisingsbacka FC (TM) VINST 7-3 Målskyttar: Genc Doroci 2, Fitim Aliu, Mikail Sepahi, Joel Tesfai, Biniam Hayle och ett självmål av HFC

20/2 Jedinstvo (TM) FÖRLUST 3-4 Målskyttar: Genc Doroci, Fitim Aliu och Edvin Salkovic

24/2 Lunden ÖBK (ÖC) FÖRLUST 1-2 Målskytt: Mikail Sepahi

2/3 Lundby IF (TM) VINST 6-0 Målskyttar: Uliks Avdijaj (2), Mikail Sepahi, Pasar Sulaiman, David Celerie, Biniam Hayle.

9/3 SKIF Semberija (TM) VINST 3-0 Målskyttar: Genc Doroci, Martin Stojanovski, Pasar Sulaiman

16/3 Hälsö BK (TM) VINST 3-1 Målskyttar: Mikail Sepahi, Genc Doroci, Emir Huseinovic

20/3 Velebit (TM) VINST 4-2 Målskyttar: Mikail Sepahi (2), Genc Doroci, Uliks Avdijaj

23/3 Kil AIK (TM) FÖRLUST 2-3 Målskyttar: Emir Huseinovic, Fitim Aliu

30/3 United Africa (TM) FÖRLUST 1-3 Målskytt: Mikail Sepahi

 

Götaholm:

16/2 Bergsjö IF (TM) VINST 5-0 Målskyttar: Daniel Wedberg 2, Nemanja Savovic, Freddie Wedberg och Shafie Nurani

24/2 Bergums IF (ÖC) FÖRLUST 1-4 Målskytt: Daniel Wedberg

2/3 Säve (TM) FÖRLUST 2-4 Målskyttar: Fredrik Airosto, Daniel Wedberg

12/3 FC Bosona (TM) VINST 4-3 Målskyttar: Daniel Andrén, Osita Ugoh, Abdi Bashir, Daniel Wedberg

16/3 FC Komarken (TM) VINST 2-0 Målskyttar: Mattias Strömberg, Nemanja Savovic

23/3 IK Virgo (TM) FÖRLUST 3-6 Målskyttar: Daniel Wedberg, Nemanja Savovic, Fredrik Airosto

27/3 Utbynäs SK (TM) FÖRLUST 2-5 Målskyttar: Daniel Wedberg, Tobias Petersson

28/3 Utbynäs SK (TM) VINST 5-2 Målskyttar: Mattias Strömberg (3), Daniel Wedberg (2)

 

Gårda:

16/2 FC Fyrklövern (TM) FÖRLUST 4-7 Målskyttar: Alexander Nylin (2), Sebastian Gokah, Christopher Bratt

23/2 Lunden ÖBK (ÖC) FÖRLUST 0-1

26/2 Sandarna (TM) VINST 5-0 Målskyttar: Alexander Nylin (2), Mawuli Gokah, Marcus Cederqvist, Christopher Bratt

3/3 Bosna IF (TM) FÖRLUST 1-2 Målskytt: Alexander Nylin

16/3 Tollereds IF (TM) OAVGJORT 1-1 Målskytt: Alexander Nylin

28/3 FC Härlanda (TM) FÖRLUST 0-1

 

Jedinstvo:

20/2 Croatia (TM) VINST 4-3 Målskyttar: Matheus Aprim och Gabriel ? 3

2/3 Bifrost (TM) INSTÄLLD

9/3 Gunnilses U-19 (TM) FÖRLUST 4-5 Målskyttar: Anel Maslo (2), Enes Paljevic, Valdrin Mekaj

17/3 Backatorp (TM) INSTÄLLD

31/3 Bosna (TM) INSTÄLLD

 

Marieholm:

16/2 Skärhamns IK (TM) FÖRLUST 0-2

20/2 Mölndal (TM) VINST 4-1 Målskyttar: Jimmy-Cannon Nwadinkpa, Anes Abdulahovic, Daniel Pereira, ?

23/2 Kortedala IF (ÖC) VINST 8-7 (efter straffar) Målskyttar: Jimmy-Cannon Nwadinkpa 2

2/3 Bergsjö IF (TM) FÖRLUST 0-2

6/3 IK Kongahälla (ÖC) FÖRLUST 3-4 (efter straffar) Målskytt: Jimmy-Cannon Nwadinkpa

10/3 Frölunda u-lag (TM) OAVGJORT 2-2 Målskyttar: Daniel Pereira, Flamur Tahiri

16/3 IK Zenith (TM) VINST 3-2 Målskyttar: Toni Ceesay (2), Flamur Tahiri

23/3 Vrångö IF (TM) VINST 4-3 Målskyttar: Nausherwan Abdullah, Anes Abdulahovic, Toni Ceesay, Jimmy-Cannon Nwadinkpa

31/3 Kungsladugårds BK (TM) VINST 2-0 Målskyttar: Jimmy-Cannon Nwadinkpa (2)

 

Olskroken:

23/2 Strömsgodset c-lag (TM) VINST 6-0 Målskyttar: Viktor Palmgren (2), Jonas Jacobsson (2), Staffan Qvarfordt, Peter Gustafsson

2/3 Galgbacken (TM) VINST 5-0 Målskyttar: Pascal Kåveryd (2), Daniel Barac, Pierre Leveau, Tobias Salén

11/3 Nol IK (TM) FÖRLUST 1-2 Målskytt: Pierre Leveau

12/3 IK Virgo (TM) FÖRLUST 1-2 Målskytt: Johan Hellenäs

19/3 GSIF (TM) VINST 1-0 Målskytt: Gustav Ekgrund 

25/3 BK Wobbler (TM) VINST 7-2 Målskyttar: Pascal Kåveryd (4), Fredrik Österholm, Jacob Hallberg, Peter Gustafsson

 

Partille FC:

23/3 Stenkullen c-lag (TM) VINST 4-2 Målskyttar: Linus Kvarforth, Kristoffer Lundin, Mattias Janebrink, Erik Ronelöv

30/3 Rannebergens IF (TM) FÖRLUST 2-4 Målskyttar: Linus Kvarforth, Mattias Janebrink  

 

Rannebergen:

9/2 Galgbackens IF (TM) VINST 4-3 Målskyttar: Ahmed Abdille (2), Ayar Abbas, Mohamed Simmo.

16/2 BK Bifrost (TM) INSTÄLLD

24/2 IK Kongahälla (ÖC) FÖRLUST 0-7

2/3 GAIK (TM) OAVGJORT 2-2 Målskyttar: Mohammed Ibrahim, Mohamed Simmo

9/3 United Africa (TM) VINST 2-1 Målskyttar: Sean Mian, Viktor Kirsby

16/3 Lekstorp (TM) FÖRLUST 0-1

23/3 Öjersjö IF (TM) FÖRLUST 5-6 Målskyttar: Ahmed Abdille (3), Mohamed Simmo (2)

30/3 Partille IF SC (TM) VINST 4-2 Målskyttar: Ahmed Abdille (2), Kiarash Ghazi, Gagi Singh

 

Somalia SK:

24/3 Bosna IF (TM) FÖRLUST 2-6 Målskyttar: Abdigani Suleyman (2)

31/3 Hålta IK (TM) Inställd

 

Västkusten:

9/2 BK Bifrost (TM) Inställd (VBK fick inte ihop lag)

23/2 IF Banja Luka (TM) Inställd (IFBJ fick inte ihop lag)

2/3 Angered FC (TM) FÖRLUST 1-2 Målskytt: Erik Lukacs

9/3 FC Roma United (TM) VINST 2-1 Målskyttar: Erik Lukacs, Peter Bowles

17/3 Lundby IF (TM) FÖRLUST 3-4 Målskyttar: Erik Lukacs (2), Aram Salih

23/3 FC Fyrklövern (TM) Inställd

30/3 Solväders FC (TM) Inställd

 

Öjersjö:

13/2 Croatia (TM) FÖRLUST 0-2

16/2 Hällesåkers IF (TM) OAVGJORT 3-3 Målskyttar: Marcus Halldin 2, Mikael Nilsson

23/2 Kungsladugårds BK (TM) FÖRLUST 1-2 Målskytt: Jonas Corneliusson

1/3 BK Wobbler (TM) VINST 4-0 Målskyttar: Mikael Nilsson, Marcus Halldin, Viktor Gustafsson, Fredrik Carlsson

9/3 Galgbackens IF (TM) VINST 6-0 Målskyttar: Marcus Halldin (2), Henrik Krook, Mikael Nilsson, Viktor Gustafsson, Fredrik Carlsson.

10/3 Jonsereds IF u-lag (TM) FÖRLUST 1-3 Målskytt: Marcus Carlsson

16/3 Härryda IF (TM) VINST 4-2 Målskyttar: Pierre Högberg, Teodor Bretvold, Mikael Kubic (2)

23/3 Rannebergens IF (TM) VINST 6-5 Målskyttar: Mikael Nilsson (3), David Eriksson (2), Mikael Kubic

1/4 Eriksberg (TM) VINST 2-1 Målskyttar: Mikael Nilsson, Jonas Corneliusson

 

Leave a Reply


*